Pěkný výhled – bungalov do L můžete nechat postavit na stavebním pozemku v nížinné oblasti nebo na úpatí horského celku, ovšem jistou výhodou je mít pozemek spíše s výhledem, umístěný na kopci či náhorní plošině. Krásný výhled je vždy bonus navíc, uvědomíte si to zejména tehdy, navštívíte-li nějakou z horských rozhleden. A právě poté se vám možná zachce pořídit pozemek s podobným konceptem a upustíte od původně plánované stavební parcely v údolí.
Terasovitě řešená zahrada – máte-li zahradu umístěnou ve svahu, doporučujeme ji přetvořit na soustavu více rovných teras nad sebou. Je to působivé i praktické zároveň. Můžete tu mít umístěný zahradní nábytek, bazén, okrasné dřeviny i záhony se zeleninou a nebude to působit rušivě, stačí vše od sebe oddělit svislou stěnou s pnoucími keři.
Tvar písmene L – písmeno L je ve tvaru bungalovu přínosné v tom, že k dotvoření obdélníkového půdorysu si vypomůžete zastřešenou terasou. Umístíte na ni zahradní nábytek a máte vytvořené posezení mnohdy lepší, než kdybyste si nechali přistavovat externí pergolu. Terasa se tak stane součástí domu, přičemž nevyžaduje žádné další stavební úpravy.
Estetické řešení – příměstským oblastem s novostavbami rodinných domů se dnes někdy s trochou nadsázky přezdívá „sídliště na plocho“, protože samotné parcely bývají na sebe doslova přilepené. Pokud byste na pozemcích postavili jen nízké domy typu bungalovu, bude to vypadat celkově docela přijatelně, ale jakmile tu vztyčíte objekty patrové, budou si navzájem stínit a budete si tu připadat stísněně. Bungalovy působí z estetického hlediska na psychiku mnohem lépe, protože jsou nízké, a jejich omezená výška vytváří dojem větší vzdušnosti a volnosti. A možná, že vám i takové bydlení přispěje v boji proti depresím a stresovým stavům a změní celkově k lepšímu váš životní styl.